initscripts 1.0 - en to cs translation catalogue (284 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
cs: 		Stiskněte 'I' pro aktivaci interaktivního spouštění.

en:      rawdevices are now located in the directory /dev/raw/
cs:      rawdevices jsou nyní uméstěny do adresáře /dev/raw/

en:    you'll have to upgrade your util-linux package
cs:    budete muset aktualizovat balíček util-linux

en:   If the command 'raw' still refers to /dev/raw as a file.
cs:   Jestliže příkaz 'raw' stále ukazuje na /dev/raw jako soubor.

en:   Please correct your /etc/sysconfig/rawdevices:
cs:   Opravte prosím soubor /etc/sysconfig/rawdevices:

en:  cardmgr is already running.
cs:  cardmgr je již spuštěn.

en:  done.
cs:  hotovo.

en:  failed.
cs:  selhalo.

en:  module directory $PC not found.
cs:   nenalezen adresář s moduly $PC.

en:  modules
cs:  moduly

en: $0: Link is down
cs: $0: Linka je zavěšena

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
cs: $0: Použití: daemon [+/-nicelevel] {program}

en: $0: call me as 'rc.halt' or 'rc.reboot' please!
cs: $0: spouštějte mě prosím jako 'rc.halt' nebo 'rc.reboot'!

en: $0: configuration for ${1} not found.
cs: $0: konfigurace pro ${1} nebyla nalezena.

en: $alias device does not seem to be present, delaying ${DEVICE} initialization.
cs: Zařízení $alias zřejmě není přítomno, odkládám inicializaci ${DEVICE}.

en: $base startup
cs: $base startuje

en: $prog not running
cs: $prog není spuštěn

en: $prog shutdown
cs: ukončení $prog

en: $prog: already running
cs: $prog: je již spuštěn.

en: ${base} (pid $pid) is running...
cs: ${base} (pid $pid) běží...

en: ${base} dead but pid file exists
cs: ${base} neběží, ale PID soubor existuje

en: ${base} dead but subsys locked
cs: ${base} neběží, ale sybsystém je zamčen

en: ${base} is stopped
cs: ${base} je zastaven

en: (no mouse is configured)
cs: (není nakonfigurována žádná myš)

en: *** An error occurred during the RAID startup
cs: *** Při aktivaci RAID nastala chyba

en: *** An error occurred during the file system check.
cs: *** Při kontrole systémů souborů došlo k chybě.

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
cs: *** Vstupujete do interpretu příkazů; poté bude systém restartován

en: *** Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
cs: *** Použití: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: *** when you leave the shell.
cs: *** když opustíte shell.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
cs: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} neexistuje

en: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE does not exist
cs: Neexistuje soubor /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE

en: /proc filesystem unavailable
cs: Systém souborů /proc není dostupný

en: /usr/sbin/dip does not exist or is not executable
cs: Program /usr/sbin/dip neexistuje nebo není spustitelný

en: Activating swap partitions:
cs: Aktivuji odkládací oddíly (swap):

en: Active Mount Points:
cs: Aktivní přípojné body:

en: Active NCP mountpoints:
cs: Aktivní přípojné body NCP:

en: Active NFS mountpoints:
cs: Aktivní připojovací body pro NFS:

en: Active SMB mountpoints:
cs: Aktivní přípojné body SMB:

en: An old version of the database format was found.
    You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
    See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
cs: V systému zjištěn starý formát databáze.
    Data musí být převedena do nového formátu před použitím PostgreSQL.
    Další informace najdete v $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist.

en: Applying ipchains firewall rules
cs: Aktivuji pravidla firewallu ipchains

en: Applying ipchains firewall rules:
cs: Aktivuji firewallová pravidla ipchains:

en: Applying iptables firewall rules
cs: Aktivuji firewallová pravidla z iptables

en: Applying iptables firewall rules:
cs: Aktivuji firewallová pravidla z iptables:

en: Assigning devices:
cs: Přiřazuji zařízení:

en: Automatic reboot in progress.
cs: Automatický restart zahájen.

en: Binding to the NIS domain:
cs: Připojuji se do NIS domény:

en: Bringing up interface $i:
cs: Aktivuji rozhraní $i:

en: Changing target policies to DENY
cs: Měním cílové politiky na DENY

en: Changing target policies to DENY:
cs: Měním cílovou strategii na DENY:

en: Changing target policies to DROP
cs: Měním cílové politiky na DROP

en: Changing target policies to DROP:
cs: Měním cílové strategie na DROP:

en: Checking for changes to /etc/auto.master ....
cs: Hledám změny v /etc/auto.master ....

en: Checking for new hardware
cs: Zjišťuji přítomnost nového hardware

en: Checking local filesystem quotas:
cs: Kontroluji quoty lokálních systémů souborů:

en: Checking root filesystem quotas:
cs: Kontroluji quoty na kořenovém systému souborů:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
cs: Odstraňuji všechna aktuální pravidla a uživatelem definované chainy:

en: Configured Mount Points:
cs: Zkonfigurované body připojení:

en: Configured NCP mountpoints:
cs: Nakonfigurované přípojné body pro NCP:

en: Configured NFS mountpoints:
cs: Nakonfigurované přípojné body NFS:

en: Configured SMB mountpoints:
cs: Nakonfigurované přípojné body pro SMB:

en: Configured devices:
cs: Nakonfigurovaná zařízení:

en: Configuring kernel parameters:
cs: Nastavuji parametry jádra:

en: Converting old group quota files:
cs: Konvertuji staré soubory quoty pro skupiny:

en: Converting old user quota files:
cs: Konvertuji staré soubory quoty pro uživatele:

en: Could not find /etc/iscsi.conf!
cs: Nemohu najít /etc/iscsi.conf!

en: Couldn't load module $DRIVER_MODULE
cs: Nemohu zavést modul $DRIVER_MODULE

en: Currently active devices:
cs: Právě aktivní zařízení:

en: DSA key generation
cs: Generování DSA klíče

en: Detaching loopback device $dev:
cs: Deaktivuji loopback $device:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
cs: Zjišťuji IP informace pro ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
cs: Zařízení ${DEVICE} má nepředpokládanou MAC adresu. Ignoruji.

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
cs: Deaktivuji automatickou defragmentaci IPv4:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
cs: Deaktivuji předávání datagramů pro IPv4:

en: Enabling local filesystem quotas:
cs: Aktivuji quoty pro lokální systémy souborů:

en: Enabling swap space:
cs: Aktivuji odkládací prostor (swap):

en: Enslaving ${DEVICE} to ${MASTER}
cs: Připojuji ${DEVICE} na ${MASTER}

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
cs: Chyba při aktivaci adresy ${IPADDR} pro zařízení ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
cs: Při výpočtu IPv6to4 prefixu nastala chyba

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
cs: Chyba: adresu ${IPADDR} již používá jiný počítač.

en: Extracting kadm5 Service Keys:
cs: Extrahuji klíče pro službu kadm5:

en: FAILED
cs: SELHALO

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
cs: Aktivace zařízení ${DEVICE} selhala.

en: Finding module dependencies:
cs: Hledání závislostí mezi moduly:

en: Flushing all chains:
cs: Ruším všechny filtrovací řetězy:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
cs: Zahazuji všechna aktuální pravidla a uživatelem definované chainy:

en: Forcing file system integrity check due to default setting
cs: Nastaveno automatické spuštění kontroly systému souborů

en: Generating SSH1 RSA host key:
cs: Generování RSA klíče počítače pro SSH1:

en: Generating SSH2 DSA host key:
cs: Generuji SSH2 DSA klíč:

en: Generating SSH2 RSA host key:
cs: Generuji RSA klíč počítače pro SSH2:

en: Generating ident key:
cs: Generuji ident klíč:

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
cs: Globální IPv6 forwarding je zakázán v konfiguraci, ale není zakázán v jádře

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
cs: V konfiguraci je použit globální IPv6 forwarding, ale jádro ho nepodporuje

en: Hardware configuration timed out.
cs: Překročení času při hardwarové konfiguraci.

en: Initializing MySQL database:
cs: Inicializuji MySQL databázi:

en: Initializing USB HID interface:
cs: Inicializuji USB HID rozhraní:

en: Initializing USB controller ($alias):
cs: Inicializuji kontrolér USB ($alias):

en: Initializing USB keyboard:
cs: Inicializuji USB klávesnici:

en: Initializing USB mouse:
cs: Inicializuji USB myš:

en: Initializing database:
cs: Inicializuji databázi:

en: Initializing random number generator:
cs: Inicializuji generátor náhodných čísel:

en: Listening for an NIS domain server.
cs: Naslouchám pro NIS domain sever.

en: Loading $module module
cs: Zavádím modul $module

en: Loading ISDN modules
cs: Zavádím ISDN moduly

en: Loading default keymap
cs: Načítám implicitní klávesovou mapu

en: Loading default keymap ($KEYTABLE):
cs: Zavádím implicitní klávesovou mapu ($KEYTABLE):

en: Loading default keymap:
cs: Zavádím implicitní klávesovou mapu:

en: Loading keymap:
cs: Zavádím klávesovou mapu:

en: Loading sound module ($alias):
cs: Zavádím zvukový modul ($alias):

en: Loading system font:
cs: Zavádím systémový font:

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
cs: Chybí konfigurační soubor $PARENTCONFIG.

en: Mounting NCP filesystems:
cs: Připojuji systémy souborů NCP:

en: Mounting NFS filesystems:
cs: Připojuji souborové systémy NFS:

en: Mounting SMB filesystems:
cs: Připojuji systémy souborů SMB:

en: Mounting USB filesystem:
cs: Připojuji souborový systém USB:

en: Mounting local filesystems:
cs: Připojuji lokální systémy souborů:

en: Mounting other filesystems:
cs: Připojuji ostatní souborové systémy:

en: Mounting proc filesystem:
cs: Připojuji souborový systém proc:

en: Networking not configured - exiting
cs: Síť není nakonfigurována - končím

en: No Printers Defined
cs: Nejsou definovány žádné tiskárny

en: No status available for this package
cs: Tento balíček nevrací status

en: Not forcing file system integrity check due to default setting
cs: Nastaveno ignorování vynucené kontroly systému souborů

en: Not starting $prog:
cs: Nestartuji $prog:

en: On the next boot fsck will be forced.
cs: Fsck bude při příštím startu systému automaticky spuštěno.

en: On the next boot fsck will be skipped.
cs: Při příštím startu systému bude fsck přeskočeno.

en: PASSED
cs: VYKONÁNO

en: PCIC module not defined in startup options!
cs: PCIC modul není ve startovacích volbách definován!

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
cs: Před spuštěním innd spusťte prosím příkaz makehistory nebo makedbz.

en: Postmaster already running.
cs: Postmaster je již spuštěn.

en: RSA key generation
cs: Generování RSA klíče

en: RSA1 key generation
cs: Generování klíče RSA1

en: Reloading $prog:
cs: Znovu zavádím $prog:

en: Reloading $prog:
cs: Znovu zavádím $prog:

en: Reloading INN Service:
cs: Znovu zavádím službu INN:

en: Reloading configuration:
cs: Znovu zavádím konfiguraci:

en: Reloading cron daemon configuration:
cs: Znovu zavádím konfiguraci cron démona:

en: Reloading smb.conf file:
cs: Znovu načítám soubor smb.conf:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
cs: Přecházím pro kořenový systém souborů do režimu read-write:

en: Removing user defined chains:
cs: Odstraňuji uživatelem definované chainy:

en: Reopening $prog log file:
cs: Znovuotvírám log pro $prog:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy
cs: Resetuji vestavěné řetězy na implicitní ACCEPT strategii

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
cs: Nastavuji standardní chainy na implicitní politiku ACCEPT:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
cs: Nastavuji jméno počítače ${HOSTNAME}:

en: Run '/usr/sbin/kudzu' from the command line to re-detect.
cs: Spusťte program '/usr/sbin/kudzu' z příkazového řádku pro novou detekci.

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG
cs: Ukládám aktuální pravidla do $IPCHAINS_CONFIG

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG:
cs: Ukládám aktuální pravidla do $IPCHAINS_CONFIG:

en: Saving current rules to $IPTABLES_CONFIG
cs: Ukládám aktuální pravidla do $IPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $IPTABLES_CONFIG:
cs: Ukládám aktuální pravidla do $IPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
cs: Ukládám nastavení mixeru

en: Saving random seed:
cs: Ukládám stav pro generátor náhodných čísel:

en: See error log in /var/log/iscsi.log
cs: Koukněte se do souboru s chybami /var/log/iscsi.log.

en: Sending all processes the KILL signal...
cs: Zasílám všem procesům signál KILL...

en: Sending all processes the TERM signal...
cs: Zasílám všem procesům signál TERM...

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
cs: Nastavuji jméno NIS domény na $NISDOMAIN:

en: Setting clock $CLOCKDEF: `date`
cs: Nastavuji hodiny $CLOCKDEF: `date`

en: Setting default font ($SYSFONT):
cs: Zavádím implicitní font ($SYSFONT):

en: Setting hard drive parameters for ${disk[$device]}:
cs: Nastavuji parametry pevného disku pro ${disk[$device]}:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
cs: Nastavení jména počítače ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters:
cs: Nastavuji síťové parametry:

en: Setting up ISA PNP devices:
cs: Nastavování ISA PNP zařízení:

en: Setting up Logical Volume Management:
cs: Aktivuji LVM (Logical Volume Management):

en: Shutting down $KIND services:
cs: Ukončuji služby $KIND:

en: Shutting down $MODEL:
cs: Ukončuji $MODEL:

en: Shutting down $prog
cs: Ukončuji $prog

en: Shutting down $prog:
cs: Ukončuji $prog:

en: Shutting down APM daemon:
cs: Ukončuji APM démona:

en: Shutting down NIS services:
cs: Ukončuji služby NIS:

en: Shutting down PCMCIA services:
cs: Ukončuji služby PCMCIA:

en: Shutting down console mouse services:
cs: Ukončuji obsluhu myši pro konzoli:

en: Shutting down interface $i:
cs: Deaktivuji rozhraní $i:

en: Shutting down kernel logger:
cs: Ukončuji logovacího démona jádra:

en: Shutting down system logger:
cs: Ukončuji logovacího démona systému:

en: Skipping ISA PNP configuration at users request:
cs: Přeskakuji konfiguraci ISA PNP na žádost uživatele:

en: Start $x
cs: Startuji $x

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
cs: Spustit službu $1? Y=ano, N=ne, C=pokračovat? [Y]

en: Starting $KIND services:
cs: Startuji služby $KIND:

en: Starting $MODEL:
cs: Startuji $MODEL:

en: Starting $prog:
cs: Startuji $prog:

en: Starting $prog:
cs: Startuji $prog:

en: Starting INND system:
cs: Startuji systém INND:

en: Starting NetWare emulator-server:
cs: Startuji emulátor NetWare serveru:

en: Starting PCMCIA services:
cs: Startuji služby PCMCIA:

en: Starting Red Hat Network Daemon:
cs: Startuji Red Hat Network démona:

en: Starting UPS monitor (master):
cs: Startuji UPS monitor (hlavní):

en: Starting UPS monitor (slave):
cs: Startuji UPS monitor (podřízený):

en: Starting YP map server:
cs: Startuji YP map server:

en: Starting YP passwd service:
cs: Startuji službu YP hesel:

en: Starting YP server services:
cs: Startuji službu YP server:

en: Starting console mouse services:
cs: Startuji obsluhu myši pro konzolu:

en: Starting iSCSI iscsilun:
cs: Startuji iSCSI iscsilun:

en: Starting kernel logger:
cs: Startuji logovacího démona jádra:

en: Starting routed (RIP) services:
cs: Startuji služby routed (RIP):

en: Starting rstat services:
cs: Startuji služby rstat:

en: Starting rusers services:
cs: Startuji služby rusers:

en: Starting rwho services:
cs: Startuji služby rwho:

en: Starting system logger:
cs: Startuji systémový logger:

en: Starting up APM daemon:
cs: Startuji APM démon:

en: Starting up RAID devices:
cs: Aktivuji zařízení RAID:

en: Stop $command
cs: Ukončuji $command

en: Stopping $prog
cs: Ukončuji $prog

en: Stopping $prog:
cs: Ukončuji $prog:

en: Stopping $prog:
cs: Ukončuji $prog:

en: Stopping INN actived service:
cs: Ukončuji aktivované služby INN:

en: Stopping INND service:
cs: Ukončuji službu INND:

en: Stopping INNFeed service:
cs: Ukončuji službu INNFeed:

en: Stopping INNWatch service:
cs: Ukončuji službu INNWatch:

en: Stopping NetWare emulator-server:
cs: Ukončuji emulátor NetWare serveru:

en: Stopping Red Hat Network Daemon:
cs: Ukončuji Red Hat Network démona:

en: Stopping UPS monitor:
cs: Ukončuji UPS monitor:

en: Stopping YP map server:
cs: Ukončuji YP map server:

en: Stopping YP passwd service:
cs: Ukončuji službu YP hesel:

en: Stopping YP server services:
cs: Ukončuji služby serveru YP:

en: Stopping iSCSI: iscsid
cs: Ukončuji iSCSI: iscsid

en: Stopping iSCSI: iscsilun
cs: Ukočuji iSCSI: iscsilun

en: Stopping postgresql service:
cs: Ukončuji službu postgresql:

en: Stopping routed (RIP) services:
cs: Ukončuji služby routed (RIP):

en: Stopping rstat services:
cs: Ukončuji služby rstat:

en: Stopping rusers services:
cs: Ukončuji služby rusers:

en: Stopping rwho services:
cs: Ukončuji rwho služby:

en: Syncing hardware clock to system time
cs: Synchronizuji hardwarové hodiny (RTC) se systémovým časem

en: Telling INIT to go to single user mode.
cs: Žádám INIT, aby přešel do single user módu.

en: The random data source exists
cs: Zdroj náhodných čísel existuje

en: The random data source is missing
cs: Chybí zdroj náhodných dat

en: Turning off quotas:
cs: Deaktivuji quoty:

en: Turning off swap:
cs: Deaktivuji odkládací oddíly (swap):

en: Unloading ISDN modules
cs: Uvolňování ISDN modulů

en: Unmounting NCP filesystems:
cs: Odpojuji systémy souborů NCP:

en: Unmounting NFS filesystems (retry):
cs: Odpojuji systémy souborů NFS (další pokus):

en: Unmounting NFS filesystems:
cs: Odpojuji systémy souborů NFS:

en: Unmounting SMB filesystems:
cs: Odpojuji systémy souborů SMB:

en: Unmounting file systems
cs: Odpojuji systémy souborů

en: Unmounting file systems (retry):
cs: Odpojuji souborové systémy (další pokus):

en: Unmounting file systems:
cs: Odpojuji systémy souborů:

en: Unmounting initrd:
cs: Odpojuji initrd:

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
cs: Odpojuji systémy souborů připojené na loopback (další pokus):

en: Unmounting loopback filesystems:
cs: Odpojuji systémy souborů připojené na loopback:

en: Unmounting network block filesystems (retry):
cs: Odpojuji síťové blokové systémy souborů (další pokus):

en: Unmounting network block filesystems:
cs: Odpojuji síťové blokové systémy souborů:

en: Usage: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}
cs: Použití: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|condrestart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|reload|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}
cs: Použití: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
cs: Použití: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop}
cs: Použití: $0 {start|stop}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
cs: Použití: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: (halt|reboot) {start}
cs: Použití: (halt|reboot) {start}

en: Usage: ifup <device name>
cs: Použití: ifup <jméno_zařízení>

en: Usage: killproc {program} [signal]
cs: Použití: killproc {program} [signál]

en: Usage: pidfileofproc {program}
cs: Použití: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc {program}
cs: Použití: pidofproc {program}

en: Usage: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
cs: Použití: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: status {program}
cs: Použití: status {program}

en: Users cannot control this device.
cs: Uživatelé nemohou toto zařízení obsluhovat.

en: You need to be root to use this command !
cs: Pro použití tohoto příkazu musíte být root !

en: Your system appears to have shut down uncleanly
cs: Systém pravděpodobně nebyl naposledy řádně ukončen

en: cardmgr (pid $pid) is running...
cs: cardmgr (pid $pid) běží...

en: cardmgr is stopped
cs: cardmgr je zastaven

en: could not make temp file
cs: nelze vytvořit dočasný soubor

en: done
cs: hotovo

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't argree
cs: chyba v souboru $FILE: IPADDR_START a IPADDR_END nesouhlasí

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
cs: chyba v souboru $FILE: IPADDR_START je větší než IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
cs: chyba v souboru $FILE: zařízení $parent_device:$DEVNUM již použito v $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
cs: chyba v souboru $FILE: IP adresa $IPADDR již použita v $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
cs: chyba v $FILE: nezadáno zařízení nebo IP adresa

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
cs: chyba v souboru: ifcfg-${parent_device}

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
cs: ukončení ifup-ppp pro zařízení ${DEVICE}

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
cs: ifup-ppp pro ${DEVNAME} končí

en: ifup-sl for $DEVICE exiting
cs: ukončení ifup-sl pro zařízení ${DEVICE}

en: iscsi daemon already running
cs: iscsi daemon je již spuštěn

en: usage: ifdown <device name>
cs: použití: ifdown <jméno zařízení>

en: usage: ifup-routes <net-device>
cs: použití: ifup-routes <síťové-zařízení>

en: vncserver shutdown
cs: ukončení vncserver

en: vncserver startup
cs: spuštění ncserver
