initscripts - en to gl translation catalogue (287 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
gl: 		Prema 'I' para entrar en modo interactivo.

en:      rawdevices are now located in the directory /dev/raw/
gl:      os dispositivos 'raw' están agora no directorio /dev/raw/

en:    you'll have to upgrade your util-linux package
gl:    terá que actualizar o paquete util-linux

en:   If the command 'raw' still refers to /dev/raw as a file.
gl:   Se o comando 'raw' aínda usa /dev/raw coma se for un ficheiro

en:   Please correct your /etc/sysconfig/rawdevices:
gl:   Corrixa o seu /etc/sysconfig/rawdevices:

en:  cardmgr is already running.
gl:  cardmgr xa está a se executar.

en:  done.
gl:  feito.

en:  failed.
gl:  fallou.

en:  module directory $PC not found.
gl:  directorio de módulos $PC non atopado.

en:  modules
gl:  módulos

en: $0: Link is down
gl: $0: Conexión desactivada

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
gl: $0: Uso: daemon [+/-nivel de prioridade] {programa}

en: $0: call me as 'rc.halt' or 'rc.reboot' please!
gl: $0: ¡execúteo como 'halt' ou 'reboot'!

en: $0: configuration for ${1} not found.
gl: $0: non se atopou a configuración de ${1}.

en: $alias device does not seem to be present, delaying ${DEVICE} initialization.
gl: O dispositivo $alias non semella estar presente, retardando a inicialización de ${DEVICE}.

en: $base shutdown
gl: Finalización de $base

en: $base startup
gl: inicialización de $base

en: $prog not running
gl: $prog non activo

en: $prog shutdown
gl: Finalización de $prog

en: $prog: already running
gl: $prog: xa está a se executar

en: ${base} (pid $pid) is running...
gl: ${base} (pid $pid) está a se executar...

en: ${base} dead but pid file exists
gl: ${base} está morto, pero o ficheiro pid existe

en: ${base} dead but subsys locked
gl: ${base} está morto, pero o subsys está bloqueado

en: ${base} is stopped
gl: ${base} está parado

en: (no mouse is configured)
gl: (non hai ningún rato configurado)

en: *** An error occurred during the RAID startup
gl: *** Ocorreu un erro na inicialización de RAID

en: *** An error occurred during the file system check.
gl: *** Ocorreu un erro durante a verificación do sistema de ficheiros.

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
gl: *** Deixándolle o control nunha shell; o sistema será reiniciado

en: *** Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
gl: *** Uso: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: *** when you leave the shell.
gl: *** cando saia da shell.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
gl: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} non existe

en: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE does not exist
gl: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE non existe

en: /proc filesystem unavailable
gl: Sistema de ficheiros /proc non dispoñible

en: /usr/sbin/dip does not exist or is not executable
gl: /usr/sbin/dip non existe ou non é executable

en: Activating swap partitions:
gl: Activando as particións de intercambio:

en: Active Mount Points:
gl: Puntos de Montaxe Activos:

en: Active NCP mountpoints:
gl: Puntos de montaxe NCP activos:

en: Active NFS mountpoints:
gl: Puntos de montaxe NFS activos:

en: Active SMB mountpoints:
gl: Puntos de montaxe SMB activos:

en: An old version of the database format was found.
    You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
    See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
gl: Atopouse un formato antigo de base de datos.
    Necesita actualizar o formato dos datos antes de usar PostgreSQL.
    Mire en $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist para máis información.

en: Applying ipchains firewall rules
gl: Aplicando as regras de firewall do ipchains

en: Applying ipchains firewall rules:
gl: Aplicando as regras de firewall do ipchains:

en: Applying iptables firewall rules
gl: Aplicando as regras de firewall do iptables

en: Applying iptables firewall rules:
gl: Aplicando as regras de firewall do iptables:

en: Assigning devices:
gl: Asignando os dispositivos:

en: Automatic reboot in progress.
gl: Reiniciando automaticamente.

en: Binding to the NIS domain:
gl: Asociando co dominio NIS:

en: Bringing up interface $i:
gl: Activando a interface $i:

en: Changing target policies to DENY
gl: Mudando as políticas a DENY

en: Changing target policies to DENY:
gl: Mudando as políticas a DENY:

en: Changing target policies to DROP
gl: Mudando as políticas a DROP

en: Changing target policies to DROP:
gl: Mudando as políticas a DROP:

en: Checking for changes to /etc/auto.master ....
gl: Comprobando as modificacións de /etc/auto.master ....

en: Checking for new hardware
gl: Comprobando o novo hardware

en: Checking local filesystem quotas:
gl: Verificando as quotas do sistema de ficheiros local:

en: Checking root filesystem quotas:
gl: Verificando as quotas do sistema de ficheiros raíz:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
gl: Baleirando tódalas regras actuais e os chains definidos por usuario:

en: Configured Mount Points:
gl: Puntos de Montaxe Configurados:

en: Configured NCP mountpoints:
gl: Puntos de montaxe NCP configurados:

en: Configured NFS mountpoints:
gl: Puntos de montaxe NFS configurados:

en: Configured SMB mountpoints:
gl: Puntos de montaxe SMB configurados:

en: Configured devices:
gl: Dispositivos configurados:

en: Configuring kernel parameters:
gl: Configurando os parámetros do núcleo:

en: Converting old group quota files:
gl: Convertendo os ficheiros de quota de grupo antigos:

en: Converting old user quota files:
gl: Convertendo os ficheiros de quota de usuario antigos:

en: Could not find /etc/iscsi.conf!
gl: ¡Non se atopou /etc/iscsi.conf!

en: Couldn't load module $DRIVER_MODULE
gl: Non foi posible cargar o módulo $DRIVER_MODULE

en: Currently active devices:
gl: Dispositivos activos actualmente:

en: DSA key generation
gl: Xeración da chave DSA

en: Detaching loopback device $dev:
gl: Desactivando o dispositivo de rede local $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
gl: Determinando a información IP para ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
gl: O dispositivo ${DEVICE} ten un enderezo MAC distinto do agardado, ignorando.

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
gl: Desactivando a desfragmentación automática de IPv4:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
gl: Desactivando o reenvío (forwarding) de paquetes de IPv4:

en: Enabling local filesystem quotas:
gl: Habilitando as quotas do sistema de ficheiros local:

en: Enabling swap space:
gl: Activando o espacio de intercambio:

en: Enslaving ${DEVICE} to ${MASTER}
gl: Facendo 'enslave' de ${DEVICE} a ${MASTER}

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
gl: Erro engadindo o enderezo ${IPADDR} para ${DEVICE}.

en: Error occured while calculating the IPv6to4 prefix
gl: Ocorreu un erro ao calcular o prefixo IPv6to4

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
gl: Erro, algunha outra máquina xa está a usar o enderezo ${IPADDR}.

en: Extracting kadm5 Service Keys:
gl: Extraendo as Claves do Servicio kadm5:

en: FAILED
gl: FALLOU

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
gl: Fallo ao activar ${DEVICE}.

en: Finding module dependencies:
gl: Buscando as dependencias dos módulos:

en: Flushing all chains:
gl: Eliminando tódolos chains:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
gl: Eliminando tódalas regras actuais e os chains definidos por usuario:

en: Forcing file system integrity check due to default setting
gl: Forzando a comprobación da integredidade do sistema de ficheiros debido á configuración predeterminada

en: Generating SSH1 RSA host key:
gl: Xerando a chave RSA para SSH1:

en: Generating SSH2 DSA host key:
gl: Xerando a chave DSA para SSH2:

en: Generating SSH2 RSA host key:
gl: Xerando a chave RSA para SSH2:

en: Generating ident key:
gl: Xerando a chave ident:

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
gl: O forwarding IPv6 global está deshabilitado na configuración, pero non no núcleo

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
gl: O forwarding IPv6 global está habilitado na configuración, pero non no núcleo

en: Hardware configuration timed out.
gl: A configuración do hardware esgotou o tempo de espera.

en: Initializing MySQL database:
gl: Inicializando a base de datos MySQL:

en: Initializing USB HID interface:
gl: Inicializando a interface HID de USB:

en: Initializing USB controller ($alias):
gl: Inicializando o controlador USB ($alias):

en: Initializing USB keyboard:
gl: Inicializando o teclado USB:

en: Initializing USB mouse:
gl: Inicializando o rato USB:

en: Initializing database:
gl: Inicializando a base de datos:

en: Initializing random number generator:
gl: Inicializando o xerador de números aleatorios:

en: Listening for an NIS domain server.
gl: Á escoita dun servidor de dominio NIS.

en: Loading $module module
gl: Cargando o módulo $module

en: Loading ISDN modules
gl: Cargando os módulos RDSI

en: Loading default keymap
gl: Cargando o mapa de teclado por defecto

en: Loading default keymap ($KEYTABLE):
gl: Cargando o mapa de teclado por defecto ($KEYTABLE):

en: Loading default keymap:
gl: Cargando o mapa de teclado por defecto:

en: Loading keymap:
gl: Cargando o mapa de teclado:

en: Loading sound module ($alias):
gl: Cargando o módulo de son ($alias):

en: Loading system font:
gl: Cargando a fonte de sistema:

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
gl: Falla o ficheiro de configuración $PARENTCONFIG.

en: Mounting NCP filesystems:
gl: Montando os sistemas de ficheiros NCP:

en: Mounting NFS filesystems:
gl: Montando os sistemas de ficheiros NFS:

en: Mounting SMB filesystems:
gl: Montando o sistema de ficheiros SMB:

en: Mounting USB filesystem:
gl: Montando o sistema de ficheiros USB:

en: Mounting local filesystems:
gl: Montando os sistemas de ficheiros locais:

en: Mounting other filesystems:
gl: Montando outros sistemas de ficheiros:

en: Mounting proc filesystem:
gl: Montando o sistema de ficheiros proc:

en: Networking not configured - exiting
gl: Rede non configurada - saíndo

en: No Printers Defined
gl: Non hai impresoras definidas

en: No status available for this package
gl: Non existe un estado para este paquete

en: Not forcing file system integrity check due to default setting
gl: Non forzando a comprobación da integredidade do sistema de ficheiros debido á configuración predeterminada

en: Not starting $prog:
gl: Non iniciando $prog:

en: OK
gl: CORRECTO

en: On the next boot fsck will be forced.
gl: No próximo arrinque, a execución do fsck será forzada.

en: On the next boot fsck will be skipped.
gl: No próximo arrinque non se executará o fsck.

en: PASSED
gl: SUPERADO

en: PCIC module not defined in startup options!
gl: ¡Módulo PCIC non definido nas opcións de arrinque!

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
gl: Execute makehistory e/ou makedbz antes de iniciar o innd.

en: Postmaster already running.
gl: O postmaster xa está a se executar.

en: RSA key generation
gl: Xeración da chave RSA

en: RSA1 key generation
gl: xeración da chave RSA1

en: Reloading $prog:
gl: Recargando $prog:

en: Reloading $prog:
gl: Recargando $prog:

en: Reloading INN Service:
gl: Recargando o servicio INN:

en: Reloading configuration:
gl: Recargando a configuración:

en: Reloading cron daemon configuration:
gl: Recargando a configuración do daemon cron:

en: Reloading smb.conf file:
gl: Recargando o ficheiro smb.conf:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
gl: Montando o sistema de ficheiros raíz en modo lectura-escritura:

en: Removing user defined chains:
gl: Eliminando os chains definidos por usuario:

en: Reopening $prog log file:
gl: Reabrindo o ficheiro de rexistro de $prog:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy
gl: Restablecendo os chains integrados, á política ACCEPT por defecto

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
gl: Restablecendo os chains integrados, á política ACCEPT por defecto:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
gl: Establecendo o nome de máquina ${HOSTNAME}:

en: Run '/usr/sbin/kudzu' from the command line to re-detect.
gl: Execute '/usr/sbin/kudzu' na liña de comandos para detectar de novo.

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG
gl: Gardando as regras actuais en $IPCHAINS_CONFIG

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG:
gl: Gardando as regras actuais en $IPCHAINS_CONFIG:

en: Saving current rules to $IPTABLES_CONFIG
gl: Gardando as regras actuais en $IPTABLES_CONFIG

en: Saving current rules to $IPTABLES_CONFIG:
gl: Gardando as regras actuais en $IPTABLES_CONFIG:

en: Saving mixer settings
gl: Gardando a configuración do mesturador

en: Saving random seed:
gl: Gardando a semente aleatoria:

en: See error log in /var/log/iscsi.log
gl: Mire o rexistro de erros en /var/log/iscsi.log

en: Sending all processes the KILL signal...
gl: Enviando o sinal KILL a tódolos procesos...

en: Sending all processes the TERM signal...
gl: Enviando o sinal TERM a tódolos procesos...

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
gl: Establecendo o nome de dominio NIS $NISDOMAIN:

en: Setting clock $CLOCKDEF: `date`
gl: Poñendo o reloxo $CLOCKDEF: `date`

en: Setting default font ($SYSFONT):
gl: Establecendo a fonte por omisión ($SYSFONT):

en: Setting hard drive parameters for ${disk[$device]}:
gl: Establecendo os parámetros do disco duro ${disk[$device]}:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
gl: Establecendo o nome de máquina ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters:
gl: Establecendo os parámetros da rede:

en: Setting up ISA PNP devices:
gl: Configurando os dispositivos ISA PNP:

en: Setting up Logical Volume Management:
gl: Activando a Xestión de Volumes Lóxicos (LVM):

en: Shutting down $KIND services:
gl: Parando os servicios $KIND:

en: Shutting down $MODEL:
gl: Parando $MODEL:

en: Shutting down $prog
gl: Parando $prog

en: Shutting down $prog:
gl: Parando $prog:

en: Shutting down APM daemon:
gl: Parando o daemon de APM:

en: Shutting down NIS services:
gl: Parando os servicios NIS:

en: Shutting down PCMCIA services:
gl: Parando os servicios PCMCIA:

en: Shutting down console mouse services:
gl: Parando os servicios de rato para consola:

en: Shutting down interface $i:
gl: Desactivando a interface $i:

en: Shutting down kernel logger:
gl: Parando o xestor de logs do núcleo:

en: Shutting down system logger:
gl: Parando o xestor de logs do sistema:

en: Skipping ISA PNP configuration at users request:
gl: Omitindo a configuración de ISA PNP a petición do usuario:

en: Start $x
gl: Inicio de $x

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
gl: ¿Iniciar o servicio $1 (S)i/(N)on/(C)ontinuar? [S]

en: Starting $KIND services:
gl: Iniciando os servicios $KIND:

en: Starting $MODEL:
gl: Iniciando $MODEL:

en: Starting $prog:
gl: Iniciando $prog:

en: Starting $prog:
gl: Iniciando $prog:

en: Starting INND system:
gl: Iniciando o sistema INND:

en: Starting NetWare emulator-server:
gl: Iniciando o servidor de emulación NetWare:

en: Starting PCMCIA services:
gl: Iniciando os servicios PCMCIA:

en: Starting Red Hat Network Daemon:
gl: Iniciando o daemon Red Hat Network:

en: Starting UPS monitor (master):
gl: Iniciando o monitor UPS (mestre):

en: Starting UPS monitor (slave):
gl: Iniciando o monitor UPS (escravo):

en: Starting YP map server:
gl: Iniciando o servicio de mapeo YP:

en: Starting YP passwd service:
gl: Iniciando o servicio passwd de YP:

en: Starting YP server services:
gl: Iniciando os servicios do servidor YP:

en: Starting console mouse services:
gl: Iniciando os servicios de rato para consola:

en: Starting iSCSI iscsilun:
gl: Iniciando o iSCSI iscsilun:

en: Starting kernel logger:
gl: Iniciando o xestor dos logs do núcleo:

en: Starting routed (RIP) services:
gl: Iniciando os servicios routed (RIP):

en: Starting rstat services:
gl: Iniciando os servicios rstat:

en: Starting rusers services:
gl: Iniciando os servicios rusers:

en: Starting rwho services:
gl: Iniciando os servicios rwho:

en: Starting system logger:
gl: Iniciando o xestor de logs do sistema:

en: Starting up APM daemon:
gl: Iniciando o daemon de APM:

en: Starting up RAID devices:
gl: Inicializando os dispositivos RAID:

en: Stop $command
gl: Finalización de $command

en: Stopping $prog
gl: Parando $prog

en: Stopping $prog:
gl: Parando $prog:

en: Stopping $prog:
gl: Parando $prog:

en: Stopping INN actived service:
gl: Parando o servicio actived do INN:

en: Stopping INND service:
gl: Parando o servicio INND:

en: Stopping INNFeed service:
gl: Parando o servicio INNFeed:

en: Stopping INNWatch service:
gl: Parando o servicio INNWatch:

en: Stopping NetWare emulator-server:
gl: Parando o servidor de emulación NetWare:

en: Stopping Red Hat Network Daemon:
gl: Parando o daemon Red Hat Network:

en: Stopping UPS monitor:
gl: Parando o monitor UPS:

en: Stopping YP map server:
gl: Parando o servidor de mapeo YP:

en: Stopping YP passwd service:
gl: Parando o servicio passwd de YP:

en: Stopping YP server services:
gl: Parando os servicios do servidor YP:

en: Stopping iSCSI: iscsid
gl: Parando iSCSI: iscsid

en: Stopping iSCSI: iscsilun
gl: Parando o iSCSI: iscsilun

en: Stopping postgresql service:
gl: Parando o servicio postgresql:

en: Stopping routed (RIP) services:
gl: Parando os servicios routed (RIP):

en: Stopping rstat services:
gl: Parando os servicios rstat:

en: Stopping rusers services:
gl: Parando os servicios rusers:

en: Stopping rwho services:
gl: Parando os servicios rwho:

en: Syncing hardware clock to system time
gl: Sincronizando o reloxo hardware coa hora do sistema

en: Telling INIT to go to single user mode.
gl: Indicándolle ó INIT que entre en modo single (usuario único).

en: The random data source exists
gl: A fonte de datos aleatorios existe

en: The random data source is missing
gl: A fonte de datos aleatorios non existe

en: Turning off quotas:
gl: Desactivando as quotas:

en: Turning off swap:
gl: Desactivando o espacio de intercambio:

en: Unloading ISDN modules
gl: Descargando os módulos RDSI

en: Unmounting NCP filesystems:
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros NCP:

en: Unmounting NFS filesystems (retry):
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros NFS (reintento):

en: Unmounting NFS filesystems:
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros NFS:

en: Unmounting SMB filesystems:
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros SMB:

en: Unmounting file systems
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros

en: Unmounting file systems (retry):
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros (reintento):

en: Unmounting file systems:
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros:

en: Unmounting initrd:
gl: Desmontando o initrd:

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros loopback (reintento):

en: Unmounting loopback filesystems:
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros loopback:

en: Unmounting network block filesystems (retry):
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros de bloque de rede (reintento):

en: Unmounting network block filesystems:
gl: Desmontando os sistemas de ficheiros de bloque de rede:

en: Usage: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}
gl: Uso: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|condrestart|status}
gl: Uso: $0 {start|stop|reload|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
gl: Uso: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
gl: Uso: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
gl: Uso: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
gl: Uso: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
gl: Uso: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
gl: Uso: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}
gl: Uso: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
gl: Uso: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop}
gl: Uso: $0 {start|stop}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
gl: Uso: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: (halt|reboot) {start}
gl: Uso: (halt|reboot) {start}

en: Usage: ifup <device name>
gl: Uso: ifup <nome de dispositivo>

en: Usage: killproc {program} [signal]
gl: Uso: killproc {programa} [sinal]

en: Usage: pidfileofproc {program}
gl: Uso: pidfileofproc {programa}

en: Usage: pidofproc {program}
gl: Uso: pidofproc {programa}

en: Usage: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
gl: Uso: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: status {program}
gl: Uso: status {programa}

en: Users cannot control this device.
gl: Os usuarios non poden controlar este dispositivo.

en: You need to be root to use this command !
gl: ¡Ten que ser root para usar este comando!

en: Your system appears to have shut down uncleanly
gl: Semella que o sistema non foi apagado limpamente

en: cardmgr (pid $pid) is running...
gl: cardmgr (pid $pid) está a se executar...

en: cardmgr is stopped
gl: cardmgr está parado

en: could not make temp file
gl: non foi posible crear un ficheiro temporal

en: done
gl: feito

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't argree
gl: erro en $FILE: IPADDR_START e IPADDR_END non concordan

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
gl: erro en $FILE: IPADDR_START é maior que IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
gl: erro en $FILE: dispositivo $parent_device:$DEVNUM xa visto en $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
gl: erro en $FILE: enderezo ip $IPADDR xa visto en $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
gl: erro en $FILE: non se especificou o dispositivo ou o enderezo IP

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
gl: erro en ifcfg-${parent_device}: ficheiros

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
gl: ifup-ppp para ${DEVICE} saíndo

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
gl: ifup-ppp para ${DEVNAME} saíndo

en: ifup-sl for $DEVICE exiting
gl: ifup-sl para $DEVICE saíndo

en: iscsi daemon already running
gl: o daemon iscsi xa está a se executar

en: usage: ifdown <device name>
gl: uso: ifdown <nome de dispositivo>

en: usage: ifup-routes <net-device>
gl: uso: ifup-routes <dispositivo de rede>

en: vncserver shutdown
gl: finalización do vncserver

en: vncserver start
gl: inicialización do vncserver

en: vncserver startup
gl: inicialización do vncserver
